Uzm. Psk. Serdar UĞURSES, Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede Nörobilim Yüksek Lisansına başlamıştır. Toplamda 450 saat süren Aile danışmanlığı eğitimini tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ ünvanını almıştır. Aynı yıl ‘Öfke ve Stres Yönetimi’ eğitiminden geçerek sertifika sürecini tamamlamıştır. Nörobilim yüksek lisansı süresince Dr. Haluk Alan ve Dr. Sinan Güzel tarafından verilen toplamda 5 modül 100 saat süren ‘Uygulamaları İleri Hipnoz Teknikleri ve Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi’ eğitimini ve süpervizyon sürecini başarıyla tamamlamıştır. İstanbul Psikoterapi Enstitüsünde Tahir Özakkaş tarafından verilen 96 saatlik ‘Duygu Odaklı Bireysel Psikoterapi Eğitimi’ni başarıyla tamamlamıştır. Hipnoz ve psikoterapilerin beyin temelli etkisinin araştırmalarını yürütmekte ve şu anda İstanbul Kent Üniversitesi – Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında uzmanlık eğitimine devam etmektedir. 2015 yılından bu yana ‘Beyin Temelli Terapiler’i araştırmakta ve çalışmalarına devam etmektedir. Üsküdar/Selimiye’de kurucusu olduğu Dost Psikoloji danışmanlık merkezinde bireysel, çift ve çocuk terapisiyle çalışmaktadır.

2019 yılı itibariyle Üsküdar Üniversitesi bünyesinde, bilimsel çalışma olarak travma odaklı bir yaklaşım olan ‘Hipnotik Yeniden İşlemleme Terapisi’nin otonomik ölçümlerle incelenmesine yönelik bir deney yürütmektedir.

Psikolog Merve Akyıldız Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%100 burslu) Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Uygulamalı Davranış Analizi Merkezi’nde otizm, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu yaşayan çocuklarla çalışmıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi (%100 burslu) Bilişsel Bilimler bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde dilin beyinde işlemlenme sürecini araştırmıştır, bu tez Tübitak tarafından da desteklenmiştir. Yüksek lisans eğitimi süresince Yeditepe Üniversitesi Bilişsel Bilimler Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak

yer almıştır. Başka bir Tübitak Projesi’nde de asistan olarak görev almıştır. Doktora eğitimine İstanbul Üniversitesi İleri Nörolojik Bilimler Programı’nda ise özel öğrenci statüsünde devam etmektedir. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Beyin Dinamiği ve Kognisyonu Merkezi’nde ve Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Polikliniği ve Servisi’nde staj yapmıştır. Merve Akyıldız lisans eğitiminde Nöropsikoloji alanına ilgi duymuş ve çalışmalarını yine bu kapsamda devam ettirmiştir. Nihai amacı, oyun terapisinin nörobilimsel temelleri üzerine araştırmalar yapmaktadır.